WODA ALKALICZNA – właściwości, skład i witalność

Woda ALKALICZNA – cechy, skład i korzyści dla zdrowia

Wiele rzeczy jest dla nas tak codziennych, że przestajemy im obecnie przykładać wagę. Na przykład fakt, że woda jest czymś więcej niż tylko prostą substancją fizyczną. Woda jest samą w sobie koncepcją związaną z ideą życia. Bez względu na wiek, płeć czy kolor, każdy z nas składa się z wody, tak jak każde inne żywe stworzenie, co stanowi od 70 do 90% naszego organizmu.
Woda zasadowa jest niezbędna codziennie, a dorosły potrzebuje spożycia około 2,5 litra wody każdego dnia, aby utrzymać normalne funkcje życiowe. W tym kontekście specjaliści ds. żywienia zalecają nam zwracać uwagę na jakość wody, którą pijemy, ponieważ zdrowie jest bezpośrednio z nią związane.

Jeśli twój i twoich bliskich stan zdrowia jest dla ciebie priorytetem, zapraszamy cię do odkrycia tego, co powinieneś wiedzieć o wodzie w twoim ciele i jakie cechy decydują o jakości wody.

Właściwości wody zasadowej

Jak już wiemy z poprzedniego artykułu, w którym mówiliśmy o odwodnieniu, człowiek może przetrwać miesiąc lub nawet dłużej bez jedzenia, ale tylko kilka dni bez picia wody. Ale jakie są aspekty, które naprawdę wyróżniają jakość wody i jaką rolę odgrywa ta niesamowita substancja w naszym ciele? Co wiemy o niej obecnie?

„To, co jest elastyczne i miękkie, podbija to, co jest twarde, a to, co jest miękkie, pokonuje to, co jest twarde. Wszyscy to wiemy, ale nikt nie ma odwagi żyć zgodnie z tą zasadą” – pisał o wodzie chiński filozof Laozi 2500 lat temu.

Nic na świecie nie jest tak miękkie i elastyczne jak woda. Niemniej jednak erozjuje to, co jest twarde i silne, a nic nie jest w stanie jej pokonać. Woda była szeroko badana przez licznych naukowców i dobrze znane jest, że ma ona niezwykłe właściwości fizykochemiczne w porównaniu do innych cieczy.
Żaden naukowiec nie był w stanie wytłumaczyć, dlaczego gęstość wody wzrasta poniżej punktu zamarzania i maleje powyżej niego. Każda substancja kurczy się wraz z ochłodzeniem, tylko woda rozszerza się. Badania wykazały również, że woda może wytworzyć ogromne ciśnienia. Na przykład, w momencie kiełkowania, woda w nasionie osiąga ciśnienie 400 atmosfer. Dlatego w czasie kiełkowania roślina jest w stanie przebić nawet asfalt.

coral mine

Dowiedz się TUTAJ więcej szczegółów na temat sposobu uzyskania WODY ZASADOWEJ w domu.

Mimo to, nauka nadal nie potrafi odpowiedzieć na szereg pytań, takich jak dlaczego woda jest jedyną substancją na ziemi, która może istnieć w trzech stanach: ciekłym, stałym i gazowym? Dlaczego napięcie powierzchniowe wody jest większe niż wszystkich innych cieczy? Dlaczego woda jest najskuteczniejszym rozpuszczalnikiem na Ziemi? Dlaczego woda może wchodzić w górę pni drzew pomimo praw grawitacji i ciśnienia dziesiątek atmosfer?.

„Stara teoria mówi: skład chemiczny wody jest najważniejszy. Ale sensacyjne wieści są takie, że to nie jest prawda. Struktura wody jest znacznie ważniejsza niż jej skład chemiczny.” (Rustum Roy, profesor Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii, członek Międzynarodowej Akademii Nauk USA)

Wiele badań przeprowadzonych przez naukowców z różnych krajów, takich jak Japonia, Chiny, USA, Szwajcaria, Rosja, Austria i Anglia, doszło do tego samego wniosku: woda posiada pamięć. Eksperymenty w tym zakresie wykazały, że zimna woda odbiera i rejestruje każdy wpływ zewnętrzny, zachowując pamięć wydarzeń w otaczającym ją środowisku. W ten sposób każda substancja lub osoba, która ma kontakt z wodą, „zostawia swoje odciski” w jej strukturze.

Gdzie znajdujemy wodę zasadową

W miarę jak woda rejestruje informacje, nabiera nowych właściwości. Jednak jej skład chemiczny pozostaje niezmieniony. Od bardzo dawna naukowcy byli i nadal są zainteresowani tajemnicami długowieczności. Okazało się, że najdłużej żyjący ludzie mieszkają w określonych obszarach na Ziemi, zwanych „niebieskimi strefami”. Na przykład Kraj Hunzów w północnym Pakistanie, wyspa Okinawa w japońskim archipelagu, Vilkambamba w Ekwadorze, górzyste doliny w Gruzji, Mongolii czy Peru.
Dowiedz się TUTAJ więcej szczegółów na temat sposobu uzyskania WODY ZASADOWEJ w domu.

Mieszkańcy tych regionów mają różne diety, ale mają jedno wspólne – wodę, którą piją. Na przykład woda spożywana przez Hunzakutów pochodzi z lodowców Ultar, które mają tysiące lat historii. Sławny naukowiec Henri Coandă odkrył, że woda z tych regionów, gdzie mieszkańcy przekraczają 100 lat i nie chorują, ma pewne niezwykłe cechy – jest bardzo zasadowa. Naukowiec zdecydował się dokładnie zbadać te wody i odkrył, że mają inne wartości punktu zamarzania i wrzenia, gęstość i napięcie powierzchniowe w porównaniu do zwykłej wody.

Dowiedz się więcej na temat sposobu uzyskania WODY ZASADOWEJ w domu.

Badania nad wodą zasadową przez Henriego Coandę

Po swoich badaniach Henri Coandă przekazał wyniki swoich badań swojemu współpracownikowi i kontynuatorowi, znanemu naukowcowi Dr. Patrickowi Flanaganowi, aby ten odkrył sposób produkcji wody o podobnych właściwościach.
Badania trwały przez 30 lat, a w wyniku licznych eksperymentów udało się uzyskać wodę o tych szczególnych cechach. Niemniej jednak, w przeciwieństwie do wody z Hunzy, ta woda traciła szybko swoje właściwości przy każdym ruchu. Odpowiedź na pytanie, dlaczego woda z Hunzy zachowuje swoje właściwości, została ostatecznie znaleziona w odkryciu w tej wodzie cząsteczek mineralnych o bardzo małych rozmiarach, około 5 nanometrów, czyli 2000 razy mniejszych niż czerwona krwinka.

ZAMÓW tutaj Coral Mine, aby mieć wodę zasadową w domu.

coral mine

Elektryczny potencjał tych cząsteczek mineralnych jest bardzo duży, przyciągając cząsteczki wody. Wyjaśnienie tego zjawiska leży w tym, że cząsteczka wody jest polarna. Molekuła H2O zawiera część tlenu o ładunku elektrycznym ujemnym i dwie części wodoru o ładunku dodatnim. Cząsteczki mineralne odkryte w wodzie z Hunzy mają ładunek ujemny, dlatego przyciągają dodatnio naładowany wodór. W ten sposób tworzy się struktura krystaliczna płynu.

Woda wewnątrzkomórkowa i międzykomórkowa – struktura

Woda wewnątrzkomórkowa (w komórkach) i międzykomórkowa (wokół komórek) w organizmie człowieka ma wysoką strukturę krystaliczną. Jest to zupełnie inna woda niż ta dostępna w handlu lub z kranu, która ma strukturę amorficzną. Organizm przetwarza ją i przekształca w wodę biologiczną, która ma strukturę krystaliczną. Oczywiście cały ten proces przekształcania wody jest realizowany przez organizm za pomocą własnych zasobów energetycznych.
Dowiedz się TUTAJ więcej szczegółów na temat sposobu uzyskania WODY ZASADOWEJ w domu.

Woda zasadowa jest strukturalną wodą, „żywą” lub biologiczną, posiadającą wszystkie niezbędne cechy dla organizmu człowieka. W rezultacie organizm oszczędza energię życiową i nie marnuje jej na przekształcanie jakości i składu wody.

Po pięciu latach badań Henri Coandă był w stanie dostarczyć dokładne informacje na temat średniego czasu życia mieszkańców dowolnego miejsca na Ziemi, po prostu oceniając jakości wody, którą spożywają.

Obecnie ta woda o wyjątkowych korzystnych właściwościach jest dostępna dla każdego z nas, niezależnie od lokalizacji geograficznej. Dowiedz się TUTAJ więcej szczegółów na temat naturalnych produktów, które przekształcają zwykłą wodę w żywą, zasadową wodę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *